Luksemburgis algas rahvaloendus

Euroopa väiksemaid riike Luksemburg alustas täna oma ajaloo 36. rahvaloendust, mille käigus küsitletakse kahe nädala jooksul riigi ligi poolt miljonit alalist elanikku.

1.-15. veebruarini kestev rahva ja eluruumide loendus toimub Luksemburgi jaoks traditsioonilisel viisil – loenduse alguseks on kohalike omavalitsuste poolt palgatud ligi 2500 rahvaloendajat viinud oma piirkonna leibkondadele täitmiseks küsimustikud ja loenduse lõppedes koguvad nad täidetud küsimustikud kokku ning toimetavad statistikaametisse. Luksemburgi 2011. aasta rahvaloenduse logo

Esmakordselt Luksemburgi rahvaloenduste 172 aasta pikkuses ajaloos (esimene toimus 1839) on riigi elanikel võimalik täita rahvaloenduse küsimustik elektrooniliselt internetis. 1.-10. veebruarini kestval e-loendusel saab osaleda aadressil www.rp2011.lu, kus on võimalik täita küsimustikku viies keeles.  Kes ei ole 10. veebruariks e-loendusel osalenud, peab täitma paberankeedi.

Lisaks üldistele andmetele nagu vastaja nimi, aadress, töötamine või mittetöötamine, küsitakse rahvaloendusel ka keeleoskust, rännet, eluaset, haridust puudutavaid jm küsimusi (vt ka ankeeti ja loendusjuhendit prantsuse ja saksa keeles).  Iga kümne aasta tagant toimuv rahvaloendus on ainus allikas, mis annab põhjalikke andmeid väiksemate geograafiliste üksuste (nt linnad, piirkonnad) kohta.

Luksemburgi 2011. aasta rahvaloenduse isikuankeedi esileht

Luksemburgi 2011. aasta rahvaloenduse isikuankeedi esileht

Kuna loenduse eesmärk on küsitleda kogu Luksemburgi elanikkonda, siis on sellel osalemine kohustuslik ning mitteosalenud leibkonnale võib määrata trahvi.

Luksemburgi 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse esialgsed tulemused avaldatakse 31. jaanuaril 2012.

Luksemburgi rahvaloenduse kohta saab lähemalt lugeda SIITSIIT või SIIT (prantsuse keeles), SIIT (inglise keeles) või vaadata kokkuvõtvat videolõiku (luksemburgi (letseburgi) keeles).

Rahva ja eluruumide loendused toimuvad 2010. ja 2011. aastal enamikes maailma riikides. Eestis kestab rahvaloendus tänavu 31. detsembrist järgmise aasta 31. märtsini.

Esimese kuu jooksul (31.12.2011 – 31.01.2012) toimub elektrooniline rahvaloendus ehk e-loendus, kus Eesti alalised elanikud saavad vastata küsimustikule internetis.  Neid, kes e-loendusel ei osale, külastavad perioodil 16.02 – 31.03.2012 rahvaloendajad.

Kristo Mäe, 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse avalike suhete projektijuht

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s