Tallinnas kogunevad ettevõtlusregistrite eksperdid kogu maailmast

27.-30. septembrini toimub Tallinnas Wiesbadeni grupi konverents, mis toob Eestisse statistiliste ettevõtlusregistrite eksperdid kogu maailmast. Konverentsi korraldab Statistikaamet.

„Statistiliste ettevõtlusregistrite Wiesbadeni grupp on ÜRO statistikakomisjoni egiidi all tegutsev rahvusvaheline ekspertgrupp, mille tegevus on suunatud statistiliste ettevõtlusregistrite arendamisele,“ märkis konverentsi Statistikaameti poolne korraldaja Svetlana Šutova.

„Nelja päeva jooksul räägime riikide kogemustest statistiliste registrite koostamisel, pidamisel ja arendamisel,“ selgitas Šutova. Ta lisas, et statistilistel ettevõtlusregistritel on statistikas tähtis roll, kuna nende alusel tehakse kogu majandusstatistika. Šutova selgitas, et rahvusvaheliselt võrreldava statistika tegemiseks ei saa riikide muid andmekogusid otse kasutada, kuna need on loodud vastava riigi seadusandluse alusel ja seadusandlus erineb riigiti. Lisaks ei ole selliste andmekogude andmed alati piisava kaetuse ja ajakohasusega. „Et teha rahvusvaheliselt võrreldavat ja kvaliteetset statistikat, moodustataksegi statistilisi registreid,“ selgitas Šutova.

Šutova sõnul on koostöö administratiivsete infoallikatega, andmete kvaliteet ja infovahetus erinevate institutsioonide vahel konverentsi põhilised teemad. „Rahvusvahelise kogemuse vahetamine selles vallas on kasulik ja huvitav kõikidele osapooltele,“ märkis ta.

Wiesbadeni grupi konverentsid toimuvad üle aasta. Tänavu on seminaril ligi 80 osalejat 40 maailma riigist ja organisatsioonist. Esindatud on rahvusvahelised organisatsioonid ÜRO, OECD, Eurostat ja Euroopa Keskpank. Järgmine Wiesbadeni grupi konverents toimub 2012. aastal Ameerika Ühendriikides.

Vt pikemalt Wiesbadeni grupi kohta

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s