Põllumajandusloendus hõlmab 30 000 majapidamist

Augusti alguseks selgus lõplik nimekiri majapidamistest, keda Statistikaamet ootab sügisel toimuval põllumajandusloendusel andmeid esitama.

„Sügisel toimuv põllumajandusloendus ei puuduta sel korral kõiki elanikke, vaid majapidamisi, kus on vähemalt üks hektar kasutatavat põllumajandusmaad või kus toodetakse põllumajandussaadusi põhiliselt müügiks,” rääkis Statistikaameti põllumajandusloenduse projektijuht Eve Valdvee. „Majapidamised, keda ootame loendusel andmeid esitama, saavad augusti keskpaigaks Statistikaametilt sellekohase teate koos juhistega, kuidas ja kus andmeid saab esitada,“ lisas ta.

Põllumajandusloendus toimub 1. septembrist 15. novembrini. Kõik juriidilised isikud ja Statistikaameti elektroonilise andmete edastamise keskkonnaga eSTAT liitunud füüsilised isikud, saavad andmeid esitada eSTATi kaudu 1. septembrist 1. oktoobrini. Füüsilised isikud, kes ei ole eSTATiga liitunud, saavad 1.-10. septembrini andmeid esitada eSTATi isiku-uuringute kanali kaudu või kui nad seda võimalust ei kasuta, külastab neid 15. septembrist 15. novembrini Statistikaameti küsitleja.

Põllumajandusloendus toimub Eestis kuuendat korda. Varem on põllumajandusloendusi korraldatud aastatel 1919, 1925, 1929, 1939 ja pärast taasiseseisvumist 2001. aastal. Euroopa Liidu riikides toimub põllumajandusloendus 2009. ja 2010. aastal. Euroopa Liidu riikides toimuvad põllumajandusloendused iga kümne aasta järel.

Lisainfot 2010. aasta põllumajandusloenduse kohta saab Statistikaameti veebilehelt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s