Lõppes rahvaloenduse prooviloendus

31. märtsi keskööl lõppes 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse (REL 2011) prooviloendus, mille käigus loendati esialgsetel andmetel kokku 12 531 inimest.

REL 2011 prooviloenduse eesmärk oli katsetada loenduse metoodikat, loodud infosüsteeme ja üldist töökorraldust. „Esialgsete andmete põhjal võib öelda, et see ka õnnestus. Eriti rõõmustas prooviloenduspiirkondade elanike ning omavalitsuste vastutulelikkus ja valmidus ettevõtmisega kaasa tulla,” ütles REL 2011 projektijuht Diana Beltadze. „Saime prooviloendusel osalenud inimestelt palju asjalikku tagasisidet. Sellest on 2011. aasta rahvaloenduseks valmistumisel väga suur abi ja oleme inimestele selle eest väga tänulikud,” lisas ta.

Beltadze sõnul tuli prooviloenduse käigus mõnes piirkonnas loendatava ala suurust piirata, sest seal oli oodatust rohkem inimesi, samas kui mõnes piirkonnas oli jällegi oodatust enam asustamata eluruume. „Prooviloenduse põhjal võib öelda, et paljud inimesed ei ela oma registreeritud elukohas. See näitab veelkord, kui oluline on 2011. aastal viia läbi kogu Eestit hõlmav rahvaloendus, sest vaid nii saame riigi kohta väga täpsed andmed,” märkis Beltadze.

Prooviloendus toimus kahes etapis: e-loendus (31. detsember 2009 kuni 21. veebruar 2010), mille käigus said inimesed end loendada ise interneti vahendusel ja küsitlusloendus (5.–31. märts 2010), kus küsitlejad käisid nende leibkondade kodudes, kes e-loendusel ei osalenud või täitsid ankeedi puudulikult. Kokku loendati e-loendusel üle 5000 inimese, kellest üle 3000 olid väljastpoolt prooviloenduse piirkondi. Esialgsete andmete kohaselt loendati e-loendusel prooviloenduspiirkondade elanikest 18%. „See on rahvusvahelise kogemuse järgi märkimisväärne tulemus, tavapäraselt jääb esmakordse e-loenduse puhul osatähtsus alla 10%,” rääkis Diana Beltadze.

Küsitlusloendusel loendati prooviloenduspiirkondades esialgsetel andmetel 7013 inimest, koos e-loendusega seega kokku 8895 inimest. Prooviloenduse täpsustatud ülevaate avaldab Statistikaamet aprillikuu jooksul.

Prooviloendus toimus Tallinnas, Narvas, Püssis, Pärnu-Jaagupis, Paides, Aravetel, Rae, Rõuge ja Viimsi vallas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s