REL 2011 prooviloenduse rahvaloendajad alustasid kodukülastusi

Tänasest, 5. märtsi hommikust kuni märtsikuu lõpuni külastavad 24 Statistikaameti küsitlejat 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse (REL 2011) prooviloenduse käigus neid prooviloenduspiirkondade elanikke, kes ei osalenud jaanuaris ja veebruaris toimunud elektroonilisel iseloendusel ehk e-loendusel.

REL 2011 prooviloenduse teine etapp ehk küsitlusloendus toimub 5.-31. märtsini üheksas Eesti omavalitsuses. „Internetis toimunud elektrooniline iseloendus ehk e-loendus on nüüdseks üle 5000 inimese kaasabil testitud, nüüd palume prooviloenduspiirkondade inimestelt abi ja vastutulelikkust, et katsetada küsitlusloenduse toimimist,” ütles REL 2011 projektijuht Diana Beltadze.

Võrreldes 2000. aastal toimunud eelmise rahvaloendustega, on REL 2011 küsitlusloenduse puhul tehtud olulisi muudatusi. „Kui eelmisel rahvaloendusel kasutati paberankeete ja need tuli pärast skaneerida, siis nüüd sisestavad küsitlejad info otse sülearvutitesse, kust see edastatakse jooksvalt turvakanalite kaudu Statistikaameti serverisse,” selgitas Beltadze. „See kiirendab oluliselt hilisemat andmetöötlust ja annab loendustööde edenemisest ka parema ülevaate.”

Küsitlusloenduse käigus külastatakse nende inimeste kodusid, kes ei osalenud e-loendusel, jätsid ankeedi täitmise pooleli või kui on tarvis e-loenduse käigus kogutud andmeid täpsustada. Intervjuu võtab üheliikmelise leibkonna puhul aega kuni 45 minutit, iga lisanduva isiku puhul 15 minutit.

Kokku kolm kuud kestev REL 2011 prooviloendus toimub kahes osas: e-loendus (31. detsember 2009 kuni 21. veebruar 2010) ja küsitlusloendus (5.–31. märts 2010). Selle käigus loendatakse üle 10 000 inimese ja nende eluruumi. Prooviloenduseks on valitud üle Eesti võimalikult erinevad piirkonnad ja asustustüübid, et testida põhjalikult loenduse korraldust ja infosüsteeme. Prooviloendus toimub Tallinnas, Narvas, Püssis, Pärnu-Jaagupis, Paides, Aravetel, Rae, Rõuge ja Viimsi vallas (vt piirkondi täpsemalt).

Intervjuu näeb välja selline:

Vaata ka pressiteadet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s