Eurostati peadirektor külastab Eestit

Esmaspäeval, 27. juulil on Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat peadirektor Walter Radermacher ühepäevasel visiidil Statistikaametis. Walter Radermacher ja Priit Potisepp

Walter Radermacheri ja Statistikaameti peadirektor Priit Potisepa kohtumisel räägitakse Euroopa statistikasüsteemi uutest suundumustest ja väljakutsetest. Samuti Eesti 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse ettevalmistusest, uuendamisel olevast statistikaseadusest ja riikliku statistika rahastamisest. „Euroopa statistikasüsteem elab praegu murrangulises ajajärgus,“ märkis Priit Potisepp. „Majanduslik olukord tingib seda, et statistikasüsteemis on järjest vähem raha, ent statistika olemasolu, järjepidevus ja rahvusvaheline võrreldavus peab liikmesriikides olema tagatud,” selgitas ta. „Nii Eestis kui ka Euroopas laiemalt on statistikaametitel lähiaja suurimaks väljakutseks kindlasti rahva ja eluruumide loenduse korraldamine. Loendus on üks olulisemaid komponente demograafiliste andmete saamisel ning nende järjepidevuse ja võrreldavuse tagamisel,” lisas Potisepp.

Eurostati peadirektor kohtub visiidi käigus ka rahandusminister Jürgen Ligiga. Eestist suundub Walter Radermacher edasi visiidile Läti statistikaametisse.

Walter Radermacher on Eurostati peadirektor 2008. aastast. Enne seda oli ta Saksamaa statistikaameti peadirektor.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s