Eurostati peadirektor külastab Eestit

Esmaspäeval, 27. juulil on Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat peadirektor Walter Radermacher ühepäevasel visiidil Statistikaametis. Walter Radermacher ja Priit Potisepp

Walter Radermacheri ja Statistikaameti peadirektor Priit Potisepa kohtumisel räägitakse Euroopa statistikasüsteemi uutest suundumustest ja väljakutsetest. Samuti Eesti 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse ettevalmistusest, uuendamisel olevast statistikaseadusest ja riikliku statistika rahastamisest. „Euroopa statistikasüsteem elab praegu murrangulises ajajärgus,“ märkis Priit Potisepp. „Majanduslik olukord tingib seda, et statistikasüsteemis on järjest vähem raha, ent statistika olemasolu, järjepidevus ja rahvusvaheline võrreldavus peab liikmesriikides olema tagatud,” selgitas ta. „Nii Eestis kui ka Euroopas laiemalt on statistikaametitel lähiaja suurimaks väljakutseks kindlasti rahva ja eluruumide loenduse korraldamine. Loendus on üks olulisemaid komponente demograafiliste andmete saamisel ning nende järjepidevuse ja võrreldavuse tagamisel,” lisas Potisepp.

Eurostati peadirektor kohtub visiidi käigus ka rahandusminister Jürgen Ligiga. Eestist suundub Walter Radermacher edasi visiidile Läti statistikaametisse.

Walter Radermacher on Eurostati peadirektor 2008. aastast. Enne seda oli ta Saksamaa statistikaameti peadirektor.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s